HIZLI KİLO VERME SÜRECİNDE EN BÜYÜK MOTİVE VERDİĞİN KİLOLARI KISA SÜREDE TARTIDA GÖRMEKTİR

HIZLI KİLO VERME SÜRECİNDE EN BÜYÜK MOTİVE VERDİĞİN KİLOLARI KISA SÜREDE TARTIDA GÖRMEKTİR ?kilo vermek? bunu ilk duyan bir insanın direk yorumu "uzmanlara göre diye başlar, en sağlıklı olanı ayda 2-4 kg vermekmiş" diye bitirir. Oysaki her insan aynı kiloda değildir. Herkes farklı kilolarda farklı vücut yapısındadır. Yani 5 kilo fazlası olan kişi 1,5 ayda kilosunu verecek rahatlayacak, 50 kg fazlası olan bunun fazlası da olması her halükarda mümkündür. Bunu da düşünerek 50 kg vermek için bir kişi en az 1 sene mi bekleyecek! Sağlıklı ve istem içi olmak Gelişerek zayıflamak ve tüm bu süreçten mutlak keyif ve zevk almak kaydıyla kısa sürede kilo vermek, gerçek sonuç odaklı ve çözüm odaklı düşünceler için çok ama çok önemlidir. İnsan emeğinin karşılığını gördükçe, daha çok vermek ister. daha daha rahatlamak ister. daha çok heveslenir. Kendine güveni gelir. ?işte bu! işte bu! Yapabiliyorum? der hem de kısa bir sürede? Kendini yormadan zevk alarak, hem de sağlığından olmadan? Sağlıklı Kilo verme sürecinden bundan daha güzel bir duygu olabilir mi? O zaman şunu söylemek kaçınılmaz olur; kilo verme sürecinde en büyük motive verdiğin kiloları kısa sürede tartıda görmektir Hızlı ve sağlıklı kilo verme kalıcı zayıflama yöntemleri Hızlı Kilo vermenin sağlıklı olması Devamı için TIKLAYIN

Ramazanda Sağlıklı Beslenmek Gözlemi ve Kilo almamak!

Top patlar patlamaz; ortamda tüm sesler kesildi. Yalnızca çatal, bıçak ve tabaktan çıkan seslere bıraktı yerlerini. Dahası bu sessizlik ? elbette biraz mutlaklığından kaybederek- tatlı aşamasına kadar sürdü. İnsanlar sohbet dahi edemeden bir tüketim yarışına girmişti. İşin tuhafı, genellikle çok büyük aileler şeklinde gelinen iftarda temel amaç ailelerin birbirlerini görmeleriydi. (Bu tamamen gözlem) Aile olarak katılan gruplar 20 kişilere yakın ?genelde üçer beşer çocukları vardı çiftlerin- nüfusla masalarda görünüyorlardı. İş yerlerinin de iftar verdiğini zannediyorum. Onlara benzeyen masalar da vardı. Ancak amaç 'hep birlikte iftarı yaşamak'ken, masalarda çıt çıkmıyor, insanlar kambura yakın şekilde oturmuş nefes almadan tüketiyordu. Az önce de söylediğim gibi, insanlar bir tüketim yarışına girmişti.

Ancak bu yarışa girenler yalnızca kendileri miydi, yoksa bu yarışa sokulmuşlar mıydı?

Ramazan Sağlıklı Beslenme,

Bir kere iftarın ücreti, hatırı sayılır bir meblağdı. Öyle ki, bu yemeğe gitmek yerine kişi çok sağlam bir mutfak alışverişi yapıp bir kaç günlük sağlıklı tüketimini gerçekleştirebilirdi. BU PARAYI VERDİYSEM; KARŞILIĞINI MAKSİMUMDA ALMALIYIM mantığı, pek çok kişinin bilinçaltında yer alıyordu. Ne pahasına olursa olsun, verilen paranın karşılığı alınacaktı. Bu durum bana fast food reklamlarındaki 'hep daha fazlasını iste' sloganını anımsattı. Aynı paraya daha fazlasını almak isteyen kişilerle doluydu ortam. Bu kalabalığın içinde henüz onlu yaşlarını süren ve hatta belki de henüz on yaşına bile gelmemiş çocukların da olması işin en korkutucu tarafıydı.

Ramazanda kilo almamak, Ramazanda Beslenmek

Devamı için tıklayın.